KROPKOWY ZAWRÓT GŁOWY 

Najbardziej kreatywne święto w roku zbliża się wielkimi krokami! 
W okolicach 15 września uczniowie na całym świecie przypominają sobie opowieść o Vashti. Jak wielkie znaczenie miał ten pierwszy krok w odnalezieniu wiary we własne możliwości, odkryje każdy, kto przeczyta lub obejrzy sobie historię tej dziewczynki.
Międzynarodowy Dzień Kropki to okazja do nieszablonowej realizacji podstawy programowej z różnych przedmiotów. To czas, w którym nauczyciel może rozwinąć skrzydła i zaproponować uczniom działania inspirujące i wyzwalające kreatywność. Dlatego tak chętnie uczestniczę w tym wydarzeniu.

Oto garść zrealizowanych przeze mnie w poprzednich latach pomysłów:

  • Przygarnij Kropka! to działania zaplanowane na pięć godzin lekcyjnych w klasie siódmej. Zrealizowałam je w ciągu jednego dnia, po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielami prowadzącymi lekcje w mojej klasie wychowawczej. Wykorzystaliśmy elementy kodowania, udało nam się powtórzyć zasady pisania listu, tworzenie przemówienia, kodeksu, jadłospisu. Scenariusz tych zajęć jednak zakłada inne, bardzo szerokie możliwości utrwalenia innych form wypowiedzi. Zaangażowanie moich uczniów można zobaczyć na szkolnym fanpage'u. A scenariusz zajęć można zobaczyć tutaj: Przygarnij Kropka!
  • Kropkowe wycinki. Inspiracją do działań stały się Wycinki w termosie. Uczniowie przynosili gazety, z których wycinali pojedyncze słowa lub związki wyrazowe. Zadanie polegało na zabawie w łączenie kropek, czyli wyrazów i odkrycie mocy słów. Na koniec uczniowie przylepiali utworzone sformułowania na wielkich kropkach i je ozdabiali. Po raz kolejny przekonałam się, że młodzież doskonale obserwuje otaczającą rzeczywistość! Zachęcam do dołączenia do grupy Dzień Kropki założonej i koordynowanej przez Marlenę Kowalską i sprawdzenie pomysłów nauczycieli z całej Polski, które zebrała Ala Podstolec w kolekcji Wakelet

Odważ się postawić swoją pierwszą kropkę! 

Komentarze

  1. Jeśli interesuje was sprzątanie grobów gdynia/ to firma opiekanagrobkowa.pl może wam pomóc. Zajmują się grobami w Trojmieście od dawna. Sama chcę skorzystać z ich usług.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

LITERACKIE ŚLEDZTWO

WARIACJE IKONOGRAFICZNE NA LEKCJACH JĘZYKA POLSKIEGO

CZY KOBIETY SĄ Z WENUS, A MĘŻCZYŹNI Z MARSA?