NOCNE ŻYCIE BELFRÓW

Razem z Agatą Karolczyk - Kozyrą (Kreatywny polonista) i techniczną opieką Irminy Żarskiej (Irmina Żarska - Rysunkowy język polski) zorganizowałyśmy 15.01.2021 roku pierwszą Lubuską Noc Belfrów online. 

Wydarzenie to patronatem objęli: Wiosna Edukacji, Plan daltoński oraz Wydawnictwo SENSOR. W spotkaniu wzięło udział 17 prelegentów, 3 gości specjalnych (Ewa Radanowicz oraz Anna i Robert Sowińscy) i ponad stu uczestników. Zaproszeni prelegenci podczas swoich wystąpień dzielili się dobrą energią, doświadczeniami, interdyscyplinarnymi inspiracjami związanymi z aktywnym zdalnym nauczaniem. Wśród gości znaleźli się poloniści, językowcy, pedagodzy, nauczyciele przedmiotów matematyczno – przyrodniczych, wychowania fizycznego, edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, czyli reprezentanci wszystkich dziedzin na wszystkich szczeblach edukacji.


Zaproszenie przyjęła m.in. Zyta Czechowska, czyli Nauczyciel Roku 2019 oraz Jolanta Majkowska (Specjalni.pl) Na Lubuskiej Nocy Belfrów obecna była także Anna Konarzewska, autorka bloga “Być Nauczycielem” i jednocześnie autorka książki „Być niezwykłym wychowawcą”. Z zaproszenia skorzystali też matematyk, Krzysztof Chojecki, autor bloga “Pi-stacja”, Joanna Gadomska, członkini grupy Superbelfrzy i autorka bloga “Biologa z Blondynką”, Katarzyna Włodkowska (“Facetka od polaka”), znana z cyklu “Korki TV” i Izabella Bartol, autorka bloga “Polski z klasą”. 
PRELEGENCI

TEMATY

Aleksandra Kimpel

Jak pomóc dzieciom radzić sobie ze stresem?

Andrzej Orłowski

WF powinien być aktywny!

Izabela Ziętka

Podejście Offene Arbeit w wychowaniu przedszkolnym i nauczaniu specjalnym. Projekt Otwartej Przestrzeni Edukacyjnej w polskiej rzeczywistości.

Joanna Hofman

Jak zorganizować przestrzeń do współpracy w klasach I-III podczas zdalnego nauczania?

Zyta Czechowska i Jolanta Majkowska

Zdalnie na SPEcjalne zamówienie.

Anna Konarzewska


Sens godzin wychowawczych w dobie edukacji hybrydowej.


Monika Khan

Krótki kurs języka żyrafy.

Izabella Bartol i Katarzyna Włodkowska

Niebanalne zdalne - garść pomysłów na aktywizację uczniów podczas lekcji.

Krzysztof Chojecki


Odwrócona lekcja w praktyce, czyli jak zamienić szkołę i dom rolami.

Katarzyna Polak

Interakcja z uczniami online - narzędzia i sztuczki.

Joanna Gadomska

Sezamie, otwórz się, nie tylko dla biologów!

Magdalena Krajewska i Beata Gwizdała

Od mówienia do pisania ze szczyptą kreatywności.

Magdalena i Justyna Zaryczańskie

Genially - sposób na aktywizację uczniów (a nie tylko prezentację treści).Lubuska Noc Belfrów trwała ponad sześć godzin. Takie spotkania organizowane w całej Polsce to oddolna inicjatywa nauczycieli pasjonatów, wierzących, że zmiana jest w ich rękach, a system, wbrew powszechnemu przekonaniu, wcale nie ogranicza. Dzięki takim akcjom nauczyciele tworzą sieć współpracy, zmieniają przestarzałe nastawienie, wprowadzając realną zmianę w szkołach po to, by edukacja służyła dobru społecznemu. 


Uczestnicy wydarzenia mogli zainspirować się nowymi metodami pracy opartymi na budowaniu, a nie na krytyce i bazującymi na zasobach konkretnego środowiska. Prelekcje prezentujące metody, narzędzia i bank sprawdzonych / działających praktyk edukacyjnych stanowiły doskonałe wsparcie nauczycieli na starcie w drugi semestrze nauki, który może okazać się równie trudny, jak ten pierwszy.Link do materiałów (prezentacji prelegentów i nagrań prelekcji) z Lubuskiej Nocy Belfrów: https://wke.lt/w/s/PJVqqa
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

LITERACKIE ŚLEDZTWO

WARIACJE IKONOGRAFICZNE NA LEKCJACH JĘZYKA POLSKIEGO

CZY KOBIETY SĄ Z WENUS, A MĘŻCZYŹNI Z MARSA?