OPTYMALNE NARZĘDZIE DO ZDALNEJ PRACY

Długo szukałam, ale wreszcie znalazłam. 
W gąszczu przydatnych programów i aplikacji najbardziej wartościowe dla mnie są takie, których obsługa jest prosta, intuicyjna, efektywna i efektowna. Tak, tak... Na wyglądzie jednak też mi zależy 😉


W ustalaniu harmonogramu pracy zdalnej bardzo pomaga mi strona wakelet.com. Mogę na niej przygotować zadania, które będą wykonywane przez uczniów w poszczególne dni. W intuicyjny sposób urozmaicam formę przekazywanych treści, dodając grafikę, zdjęcia, filmy, udostępniając linki i swoje nagrania. Po utworzeniu takiej strony, udostępniam ją uczniom. 

Zagadnienia opracowuję w formie miniprojektu tygodniowego. W ostatnim czasie przygotowałam cykl różnorodnych zajęć dla klasy czwartej i piątej, a także podzieliłam się sposobem omówienia dwóch utworów Adama Mickiewicza - Śmierci pułkownika i Reduty Ordona.

Mimo że program obsługuje się banalnie, to sama praca nad okiełznaniem pomysłów, zebraniem oraz wyprodukowaniem odpowiednich materiałów zajmuje mnóstwo czasu. Na jeden cykl poświęcam kilka godzin, posiłkując się dostępnymi na grupach polonistycznych lub stronach poświęconych edukacji rozwiązaniami kreatywnych koleżanek po fachu. Kiedy dodatkowo tworzę swoje pomoce (prezentacje, slajdy itp.), przed monitorem spędzam dużo więcej chwil. Mam jednak nadzieję, że taki sposób prezentowania treści zaciekawi uczniów i ułatwi im naukę w tym trudnym dla wszystkich okresie.

Efekty moich dokonań można obejrzeć, klikając w linki poniżej 😊


KLASA IV


  1. JAK POWSTAŁ HYMN NARODOWY?
  2. LEGENDARNE POCZĄTKI
KLASA VKażde działania omawiam z uczniami codziennie podczas spotkań organizowanych online. Dzięki temu wyjaśniamy powstałe wątpliwości, problemy, a także ustalamy sposoby realizacji poszczególnych zagadnień. Nic o nich bez nich!


Na samym końcu pragnę zaznaczyć, że w opracowywaniu poszczególnych cykli lekcji niezwykle pomogły mi materiały, które umieszczono na stronie epodreczniki.pl, ale także to, co na bieżąco tworzą niezwykle zdolni i kreatywni nauczyciele. Gorące podziękowania należą się Monice Iwanowskiej (autorce bloga Motyle w dzienniku, mojej wspaniałej koleżance, która wspiera mnie i kibicuje w każdej sytuacji, a także dostarcza nowych doznań i inspiracji) oraz Sylwii Oszczyk za wspaniałe graficzne karty. Natalii Bielawskiej, autorce bloga 622 pomysły na lekcje języka polskiego. chciałam podziękować za detektywistyczną inspirację w sprawie Reduty Ordona 💕

Komentarze

  1. A wiecie może w jaki sposób wygląda programowanie i sterowanie maszynami CNC. Czy coś takiego również ściśle związane jest z informatyką? Interesuję się CNC Wrocław , dlatego nie ukrywam, że sprawdzam właśnie różne rozwiązania.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

LITERACKIE ŚLEDZTWO

WARIACJE IKONOGRAFICZNE NA LEKCJACH JĘZYKA POLSKIEGO

CZY KOBIETY SĄ Z WENUS, A MĘŻCZYŹNI Z MARSA?